Taniec na weselu – przede wszystkim dobra zabawa

 

Weselny taniec zazwyczaj towarzyszy muzyce pop lub disco. Jest szybki, energiczny, a także daje duże możliwości improwizacji. Wystarczy umiejętność prowadzenia partnerki i znajomość kilku prostych kroków oraz figur, aby zawsze dobrze się bawić.  Co się tańczy na weselu?

Podczas przyjęć weselnych lub innych imprez tanecznych technika tańca nie ma specjalnie dużego znaczenia. Goście weselni chcą świętować wyjątkową okazję, a przy tym dobrze się bawić w swoim towarzystwie – zarówno przy stole, jak i na parkiecie. Jeśli imprezę prowadzi wodzirej, można spodziewać się zabaw, również tych z elementami tańca. Jednak co zrobić z pozostałym czasem? Jak tańczyć na weselu?

Na pewno przyda się wiedza, jak prowadzić partnerkę oraz znajomość prostych kroków pasujących do weselnej muzyki. Często pomocne są lekcje tańca użytkowego, podczas których nie szlifuje się techniki, lecz przede wszystkim ćwiczy podstawowe, praktyczne umiejętności taneczne potrzebne do uczestnictwa w imprezach. Figury taneczne na wesele mogą być wypadkową energii pary tancerzy, którzy spotkali się na parkiecie. Nie trzeba mieć dużej wiedzy czy spędzać wielu godzin na próbach, aby świetnie tańczyć na imprezie. Często wystarczy poczucie rytmu, znajomość zasad prowadzenia partnerki, a także kilku prostych kroków. Dodając do tego efektowne figury taneczne wesele będzie można uznać za wyjątkowo udane. Na pewno pomocna będzie także kreatywność i pewność siebie.

Co się tańczy na weselach?

Niektórzy, idąc na przyjęcie, zdają się na wrodzone poczucie rytmu i nie zastanawiają specjalnie nad wykonywanym tańcem – po prostu dają się ponieść muzyce. Inni wolą wiedzieć, czego się spodziewać i choć odrobinę przygotować się do imprezy. Na szczęście wiedza na temat tego, jak tańczyć na weselu w parze, nie jest specjalnie skomplikowana.

Podstawowy taniec to disco samba, a także jej odmiany: disco swing oraz modern jive. Ich kroki świetnie pasują do muzyki pop lub disco, która króluje na polskich weselach. W praktyce taniec w parze na weselu zazwyczaj opiera się na prostych krokach liczonych na dwa, a także figurach, z którymi poradzi sobie każdy początkujący tancerz. Można je także dowolnie urozmaicać, kierując się własną inwencją czy temperamentem. Osoby, które posiadają już pewne doświadczenie taneczne, mogą spróbować również cha-chy czy walca wiedeńskiego, jeśli pojawi się muzyka o odpowiednim rytmie.

Jak tańczyć na weselu – kroki i prowadzenie w tańcu disco samba

Prosty taniec pasujący do muzyki weselnej o parzystym rytmie to disco samba, którą tańczy się w luźnym trzymaniu wygodnej odległości między partnerami. Wśród podstawowych figur znajdują się obroty partnerki pod ręką, podchodzenie do siebie i oddalanie się od siebie przy jednoczesnym trzymaniu się za ręce czy obrót za plecami partnera. Mężczyzna powinien pewnie prowadzić partnerkę, pamiętając o delikatnym sprężynowaniu łokciami, ciągłym ruchu (absolutnie nie można podczas tańca stać w miejscu) oraz robieniu małych kroków, tak aby partnerka mogła nadążyć. Wiedząc, jak się tańczy na weselu, znając przy tym podstawowe kroki, można sobie pozwolić na dowolną improwizację. Nawet bez zaawansowanych umiejętności tanecznych można się świetnie bawić – wystarczy mieć do siebie dystans i nastawić się pozytywnie do imprezy.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.